Pytania i Odpowiedzi

Co to jest „Gra o Słoń” Game Jam?

Spotkanie, podczas którego uczestnicy tworzą gry w kilkuosobowych zespołach. Na początku spotkania uczestnicy dobierają się w drużyny, do każdej drużyny dołączy także jeden psycholog lub pedagog. Następnie zespół wspólnie stworzy pomysł na grę lub aplikację odpowiednią dla dzieci z określonymi deficytami. Po zakończeniu projekt prezentowany jest pozostałym uczestnikom. Całe wydarzenie trwa od piątku wieczorem do niedzieli wieczorem zgodnie z harmonogramem.

Kto może wziąć udział?

Każdy zainteresowany może wziąć udział. Przy tworzeniu gier potrzebne są różnego typu umiejętności n.p. tworzenie lokalizacji, dźwięku, grafiki, fabuły, organizacja pracy, podział zadań, pomysłowość…

Co ze sobą wziąć?

Komputer i inne urządzenia, które przydadzą się do tworzenia gry np. kamery, kontrolery gier itp. Ulubiony kubek na herbatę.

Czy będzie jedzenie?

Obiad będzie można zorganizować we własnym zakresie, przynosząc posiłek lub udając się na przerwę do jednej z pobliskich restauracji (Restauracja i Pizzeria Quantum, a nieopodal także Bez Oporów). Planujemy też wieczorny poczęstunek.

Dlaczego dzieci z autyzmem?

Dzieci z całościowym zaburzeniem rozwojowym czyli autyzmem kochają technologię. Mogą godzinami wpatrywać się w filmy i bajki na youtubie, grać w gry na tabletach, a ci wyżej funkcjonujący wyszukiwać interesujące ich strony w internecie i czytać wszystko na temat swoich aktualnych pasji. Niestety, nie jest to dla nich rozwojowe. Najczęściej powoduje pogłębianie ich fiksacji na różnych tematach, skutkuje brakiem zainteresowania nawiązywaniem, i tak już wątłych, relacji z ludźmi i światem rzeczywistym. Chcemy stworzyć gry i programy, które będą rozwijać deficytowe funkcje dzieci z zaburzeniami rozwojowymi bazując na tym, co bardzo ich interesuje.

Gdzie i jak dojechać?

Przedszkole Mokronosek 2 znajduje się przy ul. Mokronoskiej 2a, na drodze wylotowej z Wrocławia w stronę Kątów Wrocławskich. Można tu dojechać autobusem nr 325 wysiadając na przystanku Jordanowska (ok. 200m od przedszkola) lub skorzystać z linii 125 i A wysiadając na przystanku Wiejska (ok. 600m od przedszkola).
Przed przedszkolem znajduje się kilka miejsc parkingowych.

Jaka jest nagroda?

Zwycięska gra będzie rozwijana dalej przez społeczność “Psychogra”. Będą także nagrody rzeczowe. Ich ilość będzie zależała od możliwości organizatorów.

Jaka jest dostępność psychologów?

Dostępność psychologów i pedagogów będzie taka sama jak pozostałych uczestników (planujemy, że będą pracować nad grą jako część zespołu), promujemy wydarzenie także w środowisku psychologiczno-pedagogicznym, czekamy na zgłoszenia. Jednak gdyby było ich za mało zapewnimy terapeutów, którzy będą dostępni w roli konsultantów niezwiązanych z żadną grupą przez cały czas trwania wydarzenia.

Czy wygrana gra zostaje automatycznie własnością Psychogra?

Nie. Uczestnicy zgadzają się na udostępnienie prac na licencji Creative Commons. Szczegóły w regulaminie. Dalszy rozwój zwycięskiej gry ma być nagrodą, a nie karą. Postaramy się zachęcić wszystkich uczestników zainteresowanych poruszanym tematem, aby współpracowali przy rozwijaniu najlepszego pomysłu. Udział jest dobrowolny.

Czy jest limit uczestników?

Na wydarzeniu jest ograniczona ilość miejsca, dlatego może się okazać, że przy dużym zainteresowaniu zabraknie miejsc. Jeśli chcesz wziąć udział po prostu zapisz się za pomocą formularza. Jeśli miejsca się skończą zostaniesz wpisany na listę rezerwową. Przed datą wydarzenia poinformujemy wszystkich uczestników o możliwościach udziału, a także potwierdzimy, czy zapisani uczestnicy będą mogli dotrzeć na Grę o Słoń.

Gdzie jest regulamin?

Tutaj jest regulamin.

Harmonogram Game Jam’u

22 września
18:00 otwarcie i rejestracja przybyłych
18:15 przywitanie uczestników
18:30 wykład ze specjalistą
21:00 formowanie zespołów i rozpoczęcie pracy
23 września
dalsza praca w zespołach
24 września
dalsza praca w zespołach
16:00 rozpoczęcie oceniania prac przez jury
18:00 prezentacja prac i rozwiązanie konkursu