Game Jam – Gra o Słoń – Edycja 1.

Stwórz z nami grę terapeutyczną!

Finał

26 marca 2017r. poznaliśmy efekty pracy wszystkich zespołów, a jury wyróżniło projekt „Łączanka” stworzony przez Programiśki. Wszystkie gry okazały się obiecujące pod względem wykorzystania w terapii dzieci ze spektrum autyzmu. Dziękujemy za duże zaangażowanie i wysoki poziom przedstawionych gier.

Zapraszamy do współtworzenia Psychogry. Tych, którzy chcą zrobić coś więcej poza udziałem w dżemie prosimy o przedstawianie swoich pomysłów, kontynuowanie dyskusji oraz angażowanie się w kolejne działania Psychogry.

Uczestników, którzy chcą zobaczyć wykorzystanie swoich gier w praktyce, zapraszamy na pokazowe zajęcia terapetyczne dzieci. Skontaktujcie się z nami aby umówić termin zajęć.

Dzień drugi

Kolejny dzień Gry o Słoń minął pracowicie. Gry nabierają kształtu.

Zaczęliśmy!

Pierwszy dzień dżemu za nami. Mamy cztery zespoły, które zaczęły już pracować nad konceptami gier ze wsparciem naszych psycholożek i pedagożek. Pomysłów na łączenie gier z terapią jest dużo. Czekamy z ciekawością na rezultaty!

Jeśli macie jakieś sugestie, rozmawiajcie z nami albo wpiszcie w ankietkę: sugestie.

O co chodziło?

W weekend 24-26.03.2017r. odbyło się nasze pierwsze wydarzenie Game Jam „Gra o Słoń”. Osoby zainteresowane  tworzeniem gier komputerowych projektowały grę dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Uczestnicy stworzyli cztery  zespoły. Terapeuci pracujący z dziećmi pomagali im wybrać pomysł na grę, który będzie najlepiej odpowiadał na potrzeby dzieci ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi.

Zwycięska gra będzie rozwijana dalej przez społeczność Psychogra.

W Niepublicznym Integracyjnym Punkcie Przedszkolnym Mokronosek 2 spotkali się programiści, graficy, muzycy, psycholodzy i pedagodzy. Mamy nadzieję, że wspólnie będziemy tworzyć społeczność Psychogra.